Wyniki konkursu "Drzewo Recenzji 2024 - warto czy nie warto przeczytać...

24 kwietnia 2024 r. w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać?” Galę poprowadził Barłomiej Szewd, a nagrody laureatom konkursu wręczyła Dyrektor WBP w Krakowie Pani Maria Cibicka.

Organizatorami Konkursu są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie

Celem Konkursu jest rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży oraz ich aktywności twórczej, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Konkurs adresowany był do uczniów z klas III – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego. Przedmiotem Konkursu  było napisanie recenzji dowolnej książki dla dzieci i młodzieży. Mottem przewodnim tegorocznej edycji był cytat z utworu „Preludium” Czesława Jankowskiego:  „Na listku róży dzieje zwykłej treści opiszę, …….”

Na konkurs wpłynęło 145 prac. Jury przyznało 26 nagród i wyróżnień.

WYNIKI KONKURSU „DRZEWO RECENZJI 2024 - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ”

Organizatorzy:  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie

Konkurs adresowany do uczniów z klas III – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego.

Na konkurs wpłynęło 145 prac.

Jury w składzie:

Pracownicy WBP w Krakowie:  Renata Mróz,  Kamila Gorzkiewicz,  Agata Żak, Sylwia Korolewicz

Członkowie TNBSP – Oddział w Krakowie:  Aldona Kruk, Halina Legutko, Iwona Jarosik, Agnieszka Miśkiewicz, Aleksandra Rąpała, Ewelina Pyrtek, Urszula Curyłło, Liliana  Majda Niezgoda

przyznało nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria:  klasy III-IV

Elena Huńka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowie

Kategoria:  szkoły ponadpodstawowe

Nagrody:

Dominka Lasek, Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu

Wiktoria Lasko, Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie

Milena Pieniążek, IV LO w Olkuszu

Wiktoria Wawro, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie